Najciekawsze konfitury

Najciekawsze konfituryWiększość z nas zna jedynie dżemy ze sklepów czy te owocowe starannie przygotowane przez własne babcie. Jednak istnieje wiele sposobów na przyrządzanie konfitur, o których zapewne duża ilość z was nigdy nie słyszała.

Pierwszym przykładem takiej konfitury jest dżem z marchewki. Zapewne myśleliście, że warzywa nie są stosowane do produkcji dżemów, ale tu możecie zostać mile zaskoczeni. Aby wykonać taką konfiturę potrzebne nam będzie: 500 g marchewki, 600 g zdrowszego od białego cukru trzcinowego, 300 ml wody, laska wanilii, a także sok wyciśnięty z jednej cytryny. Marchew obieramy i gotujemy.

Sok z cytryny

Gdy już przestygnie kroimy w kostkę i dodajemy sok z cytryny. Następnie należy wszystko przykryć i odstawić na 2 godziny. Co jakiś czas powinniśmy zamieszać marchew, aby dobrze wchłonęła cały dodany przez nas sok. Z cukru, wanilii oraz wody gotujemy syrop. Dodajemy do niego naszą marchewkę i mieszamy. Później przykrywamy i na wolnym ogniu gotujemy około 40 minut. Następnie bez przykrywki powinniśmy gotować naszą konfiturę jeszcze przez 5 minutek. Gorący dżem przelewamy do wcześniej przygotowanych słoików, zakręcamy je i odwracamy dnem do góry.

Z czego robi się konfitury ?

Kolejnym ciekawym przykładem może być konfitura z mniszka lekarskiego, który przez większość ludzi nazywany jest po prostu mleczem. Potrzebujemy takich składników jak: 70 dag płatków kwiatowych mlecza, 750 ml wody, 50 dag cukru, 2 torebki „Żelfixu 2:1″, cytrynę i pomarańczę. Płatki mniszka zalewamy wcześniej przygotowanym syropem z wody i cukru. Owoce myjemy i obieramy ze skórki, a następnie dodajemy do płatków razem z wyciśniętym z nich sokiem. Odstawiamy roztwór na dobę w ciemne i chłodne miejsce. Nie powinna to jednak być lodówka. Następnego dnia całość smażymy na wolnym ogniu. W razie potrzeby można dodać odrobinę wody. Na koniec smażenia dodajemy jeszcze 2 opakowania „Żelfixu 2:1″. Wlewamy nasz dżem do słoiczków. Gotowe.

Jest jeszcze wiele innych ciekawych pomysłów na przyrządzenie konfitur. Więc jeśli chcemy spróbować czegoś nowego, to na pewno znajdziemy coś ciekawego właśnie dla nas. Bardzo zachęcam do spróbowania wyżej wymienionych przepisów i życzę wszystkim „Smacznego!”.

Podobne wpisy: