Modelowanie twarzy przy użyciu rozświetlacza i bronzera

Kosmetyczka każdej kobiety jest często wypełniona po brzegi. Obecnie mamy ogromny wybór kosmetyków przeznaczonych do makijażu twarzy, każda osoba może dobrać produkty odpowiednie dla swojej cery. Na minimalistyczny makijaż składają się podkład, tusz do rzęs oraz szminka lub błyszczyk.

Warto jednak do tego grona dorzucić kilka innych produktów: korektor korygujący niedoskonałości, puder matujący lub puder rozświetlający, róż, bronzer, eyeliner, tusz do rzęs oraz cienie do powiek i do brwi.

Rozświetlacz do twarzy

Szczególnie przydatnym kosmetykiem jest rozświetlacz do twarzy. Umiejętne go użycie pozwala na uzyskanie promiennej i pełnej życia cery. Co więcej, dzięki zestawieniu razem bronzera i pudru rozświetlającego, możemy wymodelować rysy twarzy. Jak używać zestaw konturujący? Bronzer nakładamy przy linii włosów, pod kościami policzkowymi oraz na linii żuchwy. Dzięki temu nasza twarz będzie smuklejsza, a kości policzkowe będą wyraźniej zarysowane. Rozświetlacz zaś nakładamy pod łukami brwiowymi i w kącikach oczu – zabieg ten optycznie powiększy i rozświetli nam oczy, na środek czoła, kości policzkowe oraz na nos i środek podbródka, co podkreśli te partie twarzy.

Kosmetyk w formie pudru

Najlepiej wybrać kosmetyk w formie pudru i używać go w rozsądnych ilościach, aby uzyskać delikatny blask. Rozświetlaczy możemy używać całym rokiem, jednak produkty te najlepiej sprawdzają się w okresie wiosenno-letnim. Błyszczące policzki wyglądają jeszcze lepiej przy mocniejszym słońcu, czy też przy opaleniźnie. Kosmetykiem, który idealnie się sprawdzi w każdą porę roku, jest mineralny rozświetlacz Lirene Shiny Touch.

Łatwo dobierzesz kolor

Modelowanie twarzy przy użyciu rozświetlacza i bronzeraW okrągłym opakowaniu znajduje się zestaw czterech odcieni, które możemy stosować oddzielnie, dzięki czemu łatwo wybrać kolor odpowiadający naszej karnacji. Możliwe jest także mieszanie wszystkich odcieni, które idealnie się ze sobą komponują, tworząc na twarzy piękny efekt tafli. Dużym plusem jest możliwość stopniowania intensywności rozświetlenia, będzie więc idealny także dla osób dopiero rozpoczynających przygodę z makijażem.

Podobne wpisy: