Archiwum kategorii ‘Leczenie w domu’

Czy potrzebujemy suplementować witaminę D3?

 

  Chyba każdy z nas słyszał kiedyś o tym, iż witamina D3 jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Zwykle jednak uznajemy, iż nasze ciało produkuje jej wystarczająco dużo i jakiekolwiek jej niedobory czy konsekwencje z tego wynikające, po prostu nam nie grożą. Okazuje się jednak, że drastyczna zmiana naszego stylu…

Objawy i leczenie zapalenia zatok

 

Zapalenie zatok to wyjątkowo nieprzyjemna choroba, która niestety lubi się cyklicznie powtarzać, zwłaszcza u osób mających ku temu predyspozycje. Pacjenci mający problemy z krzywą przegrodą nosową lub z samą budową zatok są szczególnie narażeni na nawroty nieprzyjemnych dolegliwości.

Choroby zakaźne oraz cukrzyca

 

Niektóre choroby, jak na przykład alergia nie mają jeszcze dokładnie określonych przyczyn. Nie wiadomo do końca co konkretnie decyduje o możliwości zachorowania, a co nie. Z całą pewnością da się określić, że ryzyko zachorowania na alergię zwiększa się u tych osób, które mają w rodzinie kogoś, kto już na alergię…

Zatrucia pokarmowe oraz menopauza

 

Zwykle zatrucie pokarmowe jest efektem stosowania niewłaściwej diety lub zakażenia bakteriami lub wirusami. Nie rzadko dochodzi do tego w przypadku gdy zmieniamy swoje miejsce pobytu. Wyjazd do dalekich krajów może zaowocować tym, że do układu pokarmowego dostaną się bakterie z którymi nigdy wcześnie dana osoba nie maiła jeszcze styczności.

Gruźlica, kiła oraz rak płuc – objawy

 

W pewnym wieku nasz mózg przestaje być tak sprawny jak w czasach młodości, niemniej jednak zdrowe osoby mogą zachowywać pełną sprawność umysłową do stosunkowo później starości. Jedną z groźniejszych chorób, które pojawiają się w wieku starczym jest alzheimer objawy.

Lakowanie zębów, antykoncepcja oraz nadciśnienie

 

Jednym z zabiegów które zaproponować może stomatolog w celu ochrony zębów jest lakowanie zębów. Zabieg ten pomaga wzmocnić szkliwo zębów, ale także w sporym stopniu przyczynia się do zapobiegania zachorowaniom na próchnicę, która jak wiadomo jest wyjątkowo groźną i niestety dosyć powszechną chorobą.

Zioła i soczewki kontaktowe

 

Medycyna konwencjonalna oraz nie konwencjonalna idą ze sobą od pewnego już czasu w parze. Mogą się wzajemnie uzupełniać dając chory nadzieje na wyleczenie czy też przyśpieszając powrót do zdrowia. Jedną z dłużej stosowanych w ziołolecznictwie roślin jest dziurawiec zastosowanie.

Testy ciążowe, cukrzyca ciążowa oraz osteoporoza

 

Niekiedy zachodzi potrzeba wykonania sobie testu ciążowego możliwe szybko, jednak zdaniem specjalistów nie należy się w tym przypadku śpieszyć. Lepiej odczekać, ale za to mieć pewność co do tego, że wyniki tekstu ciążowego są w pełni wiarygodne.

Sprzęt medyczny

 

Jakość usług świadczonych przez publiczne, ale także i nie publiczne placówki służby medycznej jest uzależniona od tego, z jakiego rodzaju sprzętu medycznego lekarze mogą korzystać. Wybór stosownego sprzętu jest dosyć spory, aczkolwiek, niektórzy z producentów jak damhert specjalizują się tylko w produkcji konkretnych rodzajów sprzętu, podczas gdy firmy takie jak…

Leki przeciwbólowe

 

Istnieje kilka typowych przypadków w których leki przeciwbólowe są praktycznie wskazane. Jednak należy pamiętać o tym, że takich leków w żadnym razie nie powinno się nadużywać. Nie mogą być one też przyjmowane w nadmiarze.

Strona12Nast