Huczne wejście w dorosłość

Huczne wejście w dorosłośćOsiemnaste urodziny to bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka. Stajemy się wówczas pełnoletni i wydaje nam się, że jesteśmy już bezapelacyjnie dorośli. Wiele osób przyprawia swoich rodziców o trwogę, kiedy planują swoją imprezę urodzinową. Często rodzice obawiają się po prostu, że dzieci przesadzą i zrobią sobie krzywdę. W jaki sposób zaplanować imprezę na osiemnastkę, aby zadowolić zarówno młodzież, jak i rodziców?

Przede wszystkim, dobrze jest pomyśleć o tym, aby zorganizować dwa oddzielne przyjęcia – dla rodziny i dla znajomych. W przypadku rodziny, wystarczy impreza w domu, z tortem i szampanem. Oczywiście, można również wspólnie udać się do restauracji i uczcić urodziny w wyjątkowy sposób. Dobrze pomyśleć o zaproszeniu dziadków i rodziców chrzestnych, aby było im miło. Większość młodzieży liczy w takiej sytuacji również na prezenty finansowe, dlatego nie zapominają o sponsorach wieczoru.

Alkohol podczas imprezy

Organizacja imprezy dla znajomych, to już zupełnie inna sprawa. Najlepiej jest pomyśleć o wynajęciu stolika lub całego lokalu. Wiele osób organizuje wspólnie swoje osiemnaste urodziny i dzięki temu, minimalizuje nieco koszty. Nie ma jednak co przesadzać z wydatkami. Wystarczy, aby swoim gościom zamówić po dwa- trzy piwa. Nie ma przecież konieczności fundowania alkoholu przez całą noc. Doskonałym wyjściem jest wydrukowanie kuponów, które wręczymy gościom i będą oni „płacili” takimi kuponami za barem za piwo.

Jedzenie podczas imprezy

logoOczywiście, dobrym pomysłem będzie zadbanie również o słone i słodkie przekąski, czy też tort osiemnastkowy. Mile widziana będzie również muzyka, którą wybierze solenizant, chociaż nie zawsze jest taka możliwość. Jeżeli zaś impreza w klubie jest zbyt droga, trzeba zorganizować mniejszą na przykład w domu. Oczywiście, konieczne będzie ograniczenie ilości zaproszonych gości. Nie można sobie również pozwolić na zbytnie szaleństwo i dewastację mieszkania. Innym wyjściem jest wspólny wyjazd ze znajomymi, na przykład pod namioty nad jezioro. Z pewnością taka osiemnastka również pozostanie niezapomniana.

Podobne wpisy: